Shqiptaret janë Autokton, Perandoria turke i dha serbisë Preshevën, Nishin dhe Vranjën !! Historiani turk habitë me deklaratat e tij…

Ai thote se Shqiptaret jane autokton, jane ilir, nuk jane as s llav e as grek… Ne nje video qe po qarkullon ne internet, nje historian turk, thote se Perandoria Osmane ia dhuroi serbeve tokat shqiptare. Gjate intervistes se dhene per Televizionin turk Avaz ai ka thene se shqiptaret ballkanas, jane ilir autoktone. Sjane as […]

Continue Reading

Paraqitja e Kurtit në Bruksel, ndër më të mirat e një burrështetasi Kosovar

Gazmir Raci, këshilltar i ish-kryenegociatores së Kosovës Edita Tahiri, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë një paraqitje ndër më të mirat gjatë takimeve me krerët më të lartë të Bashkimit Evropian. Raci në Edicionin Special në Klan Kosova tha se Kurti me qasjen që ka ndaj dialogut me Serbinë po e […]

Continue Reading

E Dhimbshme// Kengetari i Njohur Nderron Jete Pas Aksidentit Me Makine…!! (FOTO)

E Dhimbshme// Kengetari i Njohur Nderron Jete Pas Aksidentit Me Makine…!! (FOTO) LEXONI ME POSHTE! Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve… LEXONI ME POSHTE! Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve… Nuk eshte hera e pare e as e fundit , qe […]

Continue Reading

TETË PYETJE TË ZAKONSHME PËR TË CILAT KUR’ANI KA DHENË PËRGJIGJE

4 Pikëllimi me vete sjell një numër pyetjesh … pafund “pse?” Këtu në disa pyetje janë dhënë përgjigje nga Kur’ani. Ne gjithmonë pyesim: Pse po më ndodhin sprovat? Kur’ani përgjigjet: Mendojnë njerëzit se do të lihen (të qetë) nëse thonë: Na kemi besuar! E që ata nuk do të vihen në sprovë? E, me të […]

Continue Reading

Befason me deklaratë Pacolli, Turqia na ka dërgua vaksína, por Vjosa i refuzoi !

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli ka thënë se Turqia ka ofruar vaksína vendit tonë, por sipas tij, ato janë refuzuar nga presidentja Vjosa Osmani. “Unë e di se Turqia na ka ofruar vaksina kineze, por ato janë refuzuar nga Presidentja Osmani duke thënë se ne duam vetëm ‘Pfízer’”, tha Pacolli. Ju […]

Continue Reading

Nëna Lule që po “çmend” rrjetin: “Edhe unë nervozohem kur shoh femra Iakuriq”

80-vjeçarja, Luleta Katazi, e njohur ndryshe si nëna Lule, ishte e ftuar në emisionin “Shqipëria Live”.Ajo tregoi shumë histori nga jeta e saj dhe foli mbi peripecitë që ka ndeshur në jetë si dhe përjetimet e saj gjatë periudhës së komunizmit në vend.Ajo rrëfeu gjithashtu edhe për kohën e fëmijërisë së bukur që ka jetuar […]

Continue Reading

Milaim Zeka: Albini e Vjosa para Edi Ramës janë si krimbi para shqiponjës

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka thënë se presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti para kryeministrit shqiptar, Edi Ramës, janë si “fabula e krimbit me shqiponjën” Zeka në Facebook ka thënë se presidentja Osmani ka qenë dhe është e mbushur me urrejtje. Sipas ish-deputetit, Vjosa Osamni krejt shkallët e karrierës i ka […]

Continue Reading

Nusja e Goldit sjell pamje nga shtëpia super luksoze e tyre

Gold Ag dhe bashkështortja e tij Ermira janë më të rezervuar sa i përket jetës personale. Ata rrallë herë postojnë foto nga ambientet e shtëpisë. Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve… Mirëpo mbrëmë përmes një video në InstaStory Ermira tregoi pamjen nga oborri i bukur e ku duket […]

Continue Reading

Ish-ushtari amerikan bëhet me banesë të re, falë Halil Kastratit! (PAMJE)

Ish u shtar i f orcave speciale Amerikane Ranger, Michael Walter Spath është bërë me banesë të re. Kjo fal fondacionit të humanistit, Halil Kastrati. Postim i plotë: Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve… E gezofsh banesen e re Michael Walter Spath. Ish ushtar i f orcave speciale […]

Continue Reading

A e dini kush janë 12 milionerët e Kuvendit të Kosovës?

Kuvendi i KosovësmilioneretLegjislatura e shtatë e Kuvendit të Republikës së Kosovës ka në përbërje gjithsej 12 milionerë. Bazuar në regjistrat për deklarimin e pasurisë, të publikuar nga Agjencia Kundër Korrupsionit, pasuria e këtyre deputetëve fillon nga 1 milion euro, derisa ka edhe deputetë që zotërojnë pasuri deri në 700 milionë euro. Por, kush është deputeti […]

Continue Reading