“Më Thanë Se Do Të Ngelja E Paralizuar, Por U Ngrita Në Këmbë Për Vajzën Time” Historia Motivuese E Mamasë 34 Vjeçare

Uncategorized


’Më thanë se nuk do të ngrihesha kurrë më nga karrigia me rrota, se nuk do të mund të ecja, vrapoja dhe luaja me vajzën time, se do të kaloja vitet e mbetura të jetës sime e varur nga të tjerët, por ‘’u ringjalla” dhe u çova në këmbë për vajzën time”. –kështu e nis rrëfimin e saj Annie Esperanza për ‘’Fanpage”, mamaja italiane që i shpëtoi mrekullisht sindromës Guillain –Barré, një çrregullim i rrallë nervor që prek 1 në 100 mijë njerëz.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Gjithçka nisi më 26 korrik të 2018-s, një datë që Annie nuk do të harrojë kurrë pasi një grip i thjeshtë , siç e kishte hamendësuar prej ditësh, e çoi drejt paralizës për 24 orë. ‘’Kisha disa ditë që nuk ndihesha mirë, kisha temperaturë të lartë dhe herë pas here zgjohesha me djersë të ftohta, por mendoja se ishte thjesht një grip i zakonshëm. Pas insistimit të kolegëve shkova menjëherë në spital, ku mjekët më diagnostikuan fillimisht me hepatit, madje kishte edhe nga ata që aludonin se mund të kisha HIV-AIDS.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Leave a Reply

Your email address will not be published.