Suspendohet nga puna mjeku nga Podujeva që refuzoi pacientin e moshuar (VIDEO)

Uncategorized

Drejtori i Shëndetësisë në Podujevë, Driton Veliu ka lajmëruar që mjeku, Ibrahim Hoti është sus penduar nga puna pasi refuzoi të jap shërbime shëndetësore një të moshuari.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Podujevës ku pulm ologu Ibrahim Hoti, dëgjohet në një video që ka siguruar IndeksOnline, teksa nuk iu ofron shërbime qytetarëve. E tërë kjo me arsyetimin se tashmë është bërë ora 15:05 minuta, ndërsa ai kishte përfunduar orarin në ora 15:00. Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

“Lidhur me këtë rast, Këshilli Drejtues i QKMF-së dhe pas analizës së këtij rasti, Këshilli kanë vendosur që mjeku të suspe ndohet përkohësisht nga marrëdhënia e punës deri në një vendim të ri të Komisionit Disip linor”, ka shkruar Veliu në postimin e tij. Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *