E dërguan për shërim në Turqi, jep shpirt nga sëmundja e ligë 9-vjeçari shqiptar: Na këpute Gent

Uncategorized

Ka v dekur 9 vjeçari Gent Nikqi i cili ditë më parë u dërgua për shërim në Turqi. Genti vuante nga një sëmundje e mëlçisë.

Javë më parë ish-luf tëtari i Usht risë Çlirimtare të Kosovës, Adnan Hyseni përmes një postimi në Facebook, kishte njoftuar se janë mbledhur të gjitha mjetet financiare për shërimin e Gent Nikçit nga Rugova e Pejës.

Por, sot Hyseni në një postim në rrjetin social Facebook njoftoi se djaloshi 9 vjeçar nuk arriti të fitonte betejën me sëmundjen e rëndë. Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

“MA KI KPUT SHPIRTIN GENT

Na fal u munduam po nuk u var prej nesh edhe pse nuk lamë gur pa livrit e Shqiptar pa i bashku rreth teje duke besu fuqishëm se ki me fitu bet ejën ndaj sëmundjes së rëndë. Nga sot je bërë engjull i qiellit duke lut ZOTIT te shperblej shpirtin tend te bardh e t’paster siç ishe. Ngushëllime familjes se 9 vjeqarit Gent Nikqi nga Rugova e Pejes, falenderues secilit qe i qendroj afer Gentit deri sot”.

Gent Nikqi ishte nisur më 7 prill për trajtim në Turqi, ndërsa vuante nga një sëmundje e mëlçisë. Ai ishte dërguar në Turqi për transplantim të mëlçisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *