Vetmohu Pak Me Allahun

Uncategorized

Rri pak me Allahun O Zot sikur tere jeta ime te jete hidhur,e tere njerezimi te me urrejne,e tere bota te jete e zeze,kur e di qe Ti me pranon si i dashur i Yt,O Allah me jep nga dashuria Jote,sa ka dhe ne toke e sa ka qiell mbi koke!O Allah na afro drejte Teje,na shty te vrapojme drejte Teje!O Allah na hap dyert e Meshires Tende!O Allah na zbut syte me lote te besimit!O Allah na zbut zemrat tone me embesli te imanit!O Allah sa afer te kam, dua te te flas me gjuhen e sinqeritetit,
me fytyren e zdritur dhe me shpirt te dorezuar ndaj Teje!

O Allah na meso ato te mira qe i ke mesuar te zgjedhurit Tend, Muhamedit a.s.na bejme per tjeret pishtare ndriques e per veten oqean te veprave te mira!O Allah mos na le te jetojme as nje çast me harresen se Ti je mbi kokat tona,
se Ti je sheruesi i trupit dhe shpirtit!O Allah Ti je kujdestari im ne dunja dhe ahiret!

O Allah kur nata te me mbulon atehere mbulom me meshire, kur te afrohet erresira Ti me ndriqo e kur te jem vetmuar Ti me bej shoqeri!

O Allah kur une te harroj me qorto dhe me perkujto!Me perkujto diten e veshtire qe te ndjehem i cliruar nga dunjaja me kujto shperbliminTend qe te garoj per vendin me te larte te xhennetit!O Allah me bej te kaloj ditet dhe natet tua me besim te plote te Ti ,me bindje dhe me mall per Ty!

O Allah me ndihmo kur nuk di te therras per ndihme kur askush sme degjon !O Allah qe me krijove me kujto se jam krijese e Jotja dhe jo rob i asaj qe shoh, degjoj apo mendoj!O Allah mi lidh veprat e mira ne zinxhire te pazgjidhur per te cilat do te kapem!O Allah me meso fjalen Tende te Larte e o Allah mbill ato ne mendje time, ne zemren time te valvit fjala Allahu Ekber!O Allah me shto miresi e dashuri per tjeret dhe me largo nga urrejtja dhe e keqja!

O Allah me perul ,me perul ,me perul,nenshtroje zemren e padevotshme,shpirtin e pangishem,diturine e padobishme,nenshtroji o Allah!O Allah mos na deno me harresen ndaj Teje mos na deno me largim prej ibadetit tend, me shkaterrim te veprave per shkak mendjemadhesise dhe syfaqesise!O Allah, na prish qefin duke menduar per vdekjen, rrenoi epshet e deshirat!Rrenoi dhe mesoja perjetesine shpirtit!Falenderuar qofte Allahu xh.sh. te Ai eshte kthimi dhe llogaria! Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Leave a Reply

Your email address will not be published.