Akil Gjakova futet në top dhjetëshen e xhudistëve më të mirë në botë

Uncategorized

Akil Gjakova është radhitur në top dhjetëshën e xhudistëve më të mirë në botë.

Ai është shpallur si xhudisti i shtatë më i mirë në botë për kategorinë nën 73 kilogramë. Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Këtë lajm e bëri të ditur Federata Ndërkombëtare e Xhudos përmes postimit të plotë të listës së 10 xhudistëve më të mirë të botës për këtë kategori.

Akil Gjakova u bë kampion më 17 prill në Kampionatin Evropian të xhudos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *