Presidenti i Malit Të Zi habitë gjithë Ballkanin me deklaratë : Do të ndihmojmë Kosovën për në BE dhe Nato

Uncategorized

Presidenti i Malit te Zi, Milo Gjukanoviq, ka shprehur gati shmeri qe te ndajne me shtetin e Kosoves pervojat e tyre per ecjen para ne rrugen drejte Bashkimit Evropian dhe NATO.

Ai keto pohime i beri pergjate takimit qe pati me ambasadorin e Kosoves ne Mal te Zi, Ylber Hysa, raportojne mediet malazeze. Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Gjukanoviq deklaroi se Mali i Zi do te ofroje mbeshtetje edhe per pro.cesin dialogut mes Prishtines dhe Beogradit.

Mediet raportojne se Hysa dhe Gjukanoviq kane folur edhe per situaten me pan demine. Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Presidenti ka uruar zgjedhjen e Qeverise se re te Kosoves dhe ka uruar per zgjedhjen e presidentes Vjosa Osmani, me shpresen qe do te kontribuoje ne arritjen e qellimeve te shtetit tone fqinj, me te cilin i ndajme dhe per te cilat perpiqemi bashkerisht, thuhet ne njoftim derguar medieve malazeze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *