Lajm Fantastik sapo erdhi për Kosovën

Uncategorized

546 TË SHËRUAR DHE 75 RASTE ME C0VíD-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Míkrobíologjísë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publíke dhe private me metodën RAT, janë t estuar gjithsej 1.312 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 75 raste pozítive.

Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të v dekjes me SARS C0V-2 pozítiv. Rastet e v dekjes janë nga komunat: Drenas 1 rast (76 vjeç), Gjilan 1 rast (77 vjeç), Mitrovicë 1 rast (48 vjeç), Prishtinë 1 rast (79 vjeç). Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Numri total i r asteve pozítive është 105.711 raste nga 543.074 persona të dyshímtë në vírusín S ARS-C0V-2 dhe 2.191 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë sh ëruar 546 pacíentë derisa numri i përgjithshëm i të sh ëruarve deri më sot është gjithsej 96.012 raste, kurse numri i rasteve aktive është 7.508. Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 25 raste, Fushë-Kosovë 8 raste, Istog 5 raste, Skenderaj 5 raste, Ferizaj 4 raste, Lipjan 4 raste, Malishevë 4 raste, Drenas 3 raste, Mitrovicë 3 raste, Pejë 2 raste, Podujevë 2 raste, Prizren 2 raste, Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat: Gjilan, Graçanicë, Kaçanik, Shtime, Viti dhe Vushtrri.

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë! Mbani hígjíenën!
Respektoni distancën!

Leave a Reply

Your email address will not be published.