Lajmi i mirë për Mërgimtarët: Kosova hiqet nga lista e karantinës në Zvicër

Uncategorized

Kosova është hequr nga lista e karantinës në Zvicër.
Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) sapo ka aktualizuar listën e vendeve me rrezik.

Me riaktualizimin e fundit, karantina është e detyrueshme për shumë shtete, regjione dhe bashkësi të shteteve
Por, jo edhe ata që vijnë nga Kosova, meqenëse Zvicra e ka larguar Kosovën karantina, transmeton albinfo.ch.

Kosova ishte shtuar në këtë listë që nga 22 marsi. Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Leave a Reply

Your email address will not be published.