Erdogan “selam“ Izraelit, “Do ta paguani çmimin”

Uncategorized

Turqia e kritikoi Izraelin dhe e akuzoi për t error ndaj palestínezëve, pasi polícia izraelite përdori p lumba gome dhe g ranata shoku kundër të rinjve palestínezë që s ulmoninme gurë në Xhaminë Al-Aqsa të Jerusalemit të premten në mbrëmje.
“Turp për Izraelin dhe për ata që qëndrojnë të heshtur përballë s ulmeve të t urpshme.
Ne u bëjmë thirrje të gjithëve që të qëndrojnë kundër politikave të okupímit dhe agresíonit të këtij shteti aparteidi”, tha zëdhënësi presidencial turk, Ibrahim Kalin.
Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda per te lexuar me teper…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *