Momenti kur raketa kineze bie mbi oqean, ja kur kaloi mbi Shqipëri (PAMJE)

Uncategorized

Ushtria amerikane nxori pamjet e momentit kur raketa kineze që t merroi botën u rr ëzua mbi Oqeanin Indian duke mos sh kaktuar fatmirësisht dëme në asnjë zonë të banuar. Long March 5B shkaktoi panik të madh për shkak se nuk dihej me saktësi se ku do të rrëzohej. Në fund, ajo ra pranë Maldiveve pasi vendosi ndërkohë një sërë vendesh në gatishmëri, të cilat po ndiqnin me ankth trajektoren e saj.
Mësohet se mbi Shqipëri ajo kaloi pak pas mesnate, rreth orës 01:00. Autoritetet e agjencisë hapësinore të Kinës thanë se mbetjet e raketës që po lëvizte e pakontrolluar ranë në gjatësi prej 72.47 shkallësh në lindje dhe gjerësi prej 2.65 shkallësh në veri. Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Leave a Reply

Your email address will not be published.