Osman Musliu: Naim Frashëri Ishte ‘Hajvan’ , Turqit Kan Qen Çliruesit Tonë

E pa pritur por e tha, hoxha nga drenica befason të gjithë me deklaratën e tij për Naim Frashërin. Hoxha ka Drenica Osman Mosliu, fyen rilindasin Naim Frashërin, ai ka thënë se Naim Frashëri ka shkruar përralla. Imami nga Drenasi njihet për filoturk të madh i cili shprehë haptazi simpatinë për Erdoganin dhe Turqinë. Ju […]

Continue Reading

“Krejt i kem ka 2-3 milionë”, por Xhavit Haliti i ka mbi 5 milion (DOKUMENT)

Në pajtim me Ligjin për Deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë, dhe deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e dhuratave, Agjencia kundër Korrupsionit ka filluar publikimin e regjistrave të deklarimit të pasurisë për zyrtarët e lartë publik për vitin 2020, raporton Gazeta Express. Mbi 5 milionë euro pasuri të paluajtshme ka deklaruar deputet i PDK’së, Xhavit Haliti […]

Continue Reading

Pamje që të prekin shpirtin. Përcillet për në banesën e fundit Musaen Zeneli…

Gjatë ditës së sotme u përcoll për në banesën e fundit 20-vjeçari fatkeq Musaen Zeneli i cili humbi jetën në ditën e parë të punës. Familjarët dhe jo vetëm mes lotësh dhe trishtimi i dhanë lamtumirën e fundit të riut Musaen i cili sapo kishte filluar të punonte dhe të ndihmonte familjen, pasi nuk e […]

Continue Reading

Turpërohem që jam Shqiptarë! Turpërohem që i takoj këtij Kombi! Atdhe i dështuar!

Agim Hushi, një nga tenorët më me emër në Shqipëri, i dha lamtumirën përfundimtare vendit tonë për të jetuar në Austrli. Përmes një mesazhi në profiIin e tij në rrjetin sociaI “Faceb00k”, ten0ri i mirënjohur me 0rigjinë nga Kavaja, ka akvuzuar rëndë drejtuesit e Shqipërisë që, sipas tij, janë zbardhur nga k0kaína. Ju ftojmë të […]

Continue Reading

Pamje nga shtëpia super luksoze e Daut e Lola Haradinaj! (PAMJE)

Lola Haradinaj është një fytyrë e dalluar, duke u njohur për stilin e veçantë që ka. Duke qenë një person unik për çdo gjë, ajo padyshim që edhe rregullimin e shtëpisë e ka bërë në mënyrën më të mirë, shkruan “Kosovarja”. Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Continue Reading

Policia e Kosovës i detyron serbët t’i heqin bluzat me shkrime provokuese (Pamje)

Ende po vazhdon manifestimi i Vidovdanit në Gazimestan. Qindra pjesëmarrës nga Kosova e Serbia po marrin pjesë në fshatin afër Obiliqit. E që gjithçka të përfundoj pa ndonjë ekses po përkujdeset policia e Kosovës. Ata kanë arritur të parandalojnë ekspozimin e disa veshjeve me mesazhe provokuese nga ana e serbeve, të cilët nuk hezitojnë sa […]

Continue Reading

Detajet janë rrëqethëse: Plümbi e kapi në zemër 20 vjeçarin

Musaen Zeneli, 20 vjec, jetim i pafajshëm u ekz ekutua mbrëmë pak pas mesnate sapo kishte mbyllur ditën e parë të punës ne nje hotel ne Velipoje. I riu ndodhej në vendin e ngjarjes në Velipojë ku u përpl asën fillimisht verbalisht dhe më pas me ar më pronarët e dy hoteleve Ferracaku dhe Gocaj […]

Continue Reading

E rëndë: Ish-ushtari i UÇK-së gjendet i jep fund jetës në një mal të Skenderajt (FOTO)

Mëngjesin e sotëm u raportua për gjetjen e një trupi të pajetë në një mal të Skenderajt. Gazeta “Jepi zë” mëson se bëhet fjalë për një 48 vjeçar që ishte ushtar në luftën e fundit. Burime brenda Policisë i kanë konfirmuar gazetës se bëhet fjalë për personin Bekim Miftari, veteran i UÇK-së. Ju ftojmë të […]

Continue Reading