Këta janë këngëtarët kosovarë që nuk i anuluan koncertet në Ditën e Zisë për viktimat në Kroaci

Derisa disa artistë shqiptar kanë anuluar koncertet, shumica prej tyre nuk vepruan njëjtë. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot ka shpallë ditë zie në shenjë respekti për viktimat e aksidentit të rëndë në Kroaci. Por, disa emra të estradës nuk e kanë respektuar rëndësinë e veçantë të kësaj dite, përkundër disa të tjerëve që janë […]

Continue Reading

“Kam vozitur 20 orë pa pushuar, nuk kam zgjidhje, më duhet të ushqej fëmijët” – rrëfimi i një shoferi në Kroaci

Një aksident i rëndë trafiku që ndodhi të dielën në orën në autostradën A3 afër Slavonski Brod, ku 10 persona mbetën të vdekur dhe mbi 40 të tjerë u lënduan, pasi autobusi i “Deva Tours” i cili po udhëtonte në linjën Frankfurt-Prishtinë doli nga rruga, është një tjetër paralajmërim dramatik që vetëm një moment në […]

Continue Reading

SkandaIoze! Shoferi kosovar i autobusit me plot udhëtarë përdor telefonin gjatë ngasjes (PAMJE)

Një shofer i autobusit me plot udhëtarë që po lëvizte në relacionin Ferizaj-Përmet-Ferizaj ka shfaqur disa momente të rrezikshme neglizhence gjatë ngasjes. Një lexues i lajmi.net ka dërguar një video në redaksinë tonë ku shihet se shoferi në fjalë gjatë ngasjes përdorte edhe telefonin. Lexuesi thotë se videoja është bërë para rreth dy muajsh. Videoja […]

Continue Reading

Nisen trupat e 10 víktimave nga aksídenti tragjík në Kroaci (VIDEO)

Aksidenti i tmerrshëm që ndodhi të dielen në Slavonski Brod, ku mbetën të vdekur 10 njerëz e mbi 40 të tjerë u lënduan që ishin duke udhëtuar më autobus të kompanisë Deva tours ku mbeti i vdekur edhe njëri nga shoferet e kompanisë dhe 9 pasagjeret, shkruan Republika Online. Trupat e viktimave janë nisur sot […]

Continue Reading

“Është fat në fatkeqësi që aksídenti ka ndodhur në Kroaci e jo në Kosovë, do të kishim dyfish më shumë víktima”

Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj, njëherësh edhe anëtare e Komisionit Parlamentar për Infrastrukturë ka kërkuar nga Ministria e Shëndetësisë që të reflektojë e të veproj, pasi që sipas saj Kosova nuk ka funksionalizim të mirëfilltë të sistemit të reagimit emergjent. Ajo ka thënë se ka qenë fat në fatkeqësi që tragjedia ka ndodhur në Kroaci […]

Continue Reading

Qikat Jan Qu Pesh Shiheni Pamje Nga Rra.hja E Nxënëseve Në Kosovë (VIDEO)

Disa nxënëse të shkollës fillore në Kodrali të Deçanit janë përfshirë në një perleshshje fiz’ike mes tyre gjatë ditëve të fundit.Nga pamjet e dërguara nga sinjalizuesit shihen tri nxënëse, dy prej të cilave me uniformë të shkollës përfshihen.Nuk duhen arsyet dhe as masat se çfarë janë marrë ndaj nxënësve të përfshirë në këtë.Per te pare […]

Continue Reading

Kryeministri Shqiptar Përballë Gazetarit Serb, Ai Mbeti I Habitur Me Përgjigjen E Albin Kurtit (Video)

Mendim ndryshe, rrezatim mbi faktet e historisë në hapësirat tona -komuniim i hapur, shumë i hapur i kryeministrit shqiptar, Albin Kurti karshi një gazetari të Tanjugut. me bindje, me korrektësi, me fakte për gjithçka për ne dhe rreth nesh. Videomateriali. Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për per te par vi.de.on.

Continue Reading

Ekskluzive: Del Videoja Nga Plani Për Ndarjen E KOSOVES (VIDEO SHPERNDAJENI)

Duke qenë se sivjet do të “ndahet shapi nga sheqeri” për Kosovën, Serbia synon të marrë optimumin nga negociatat që pritet të nisin së shpejt me ndërmjetësimin edhe të amerikanëve.Beogradi e ka caktuar prej kohësh strategjinë e bisedimeve: ai nuk heq dorë nga Kosova nëse nuk i jepet Veriu, por jo vetëm kaq; edhe pjesë […]

Continue Reading

Pamje Eksluzive / Noizy Del Nga Super Vetura E Tij Dhe E Sul’mon Feron Ja Reagimi I Arbenitës… (Video)

Për shkak të këngës së re të Feros, mes reperëve shqiptarë ka nisur sherri. Në këngën “1 e keni”, Fero i bënte diss hapur Noizyt duke përmendur bashkëpunimin e tij me motrat Mustafa.Se fundi nje video po shperndahet shume ne rrjetet sociale ku flitet se Noizy ka su lmuar Feron ja dhe video ekeni me […]

Continue Reading

Cmenduria Në Rr Ugët E K Osovës, Shiköjeni Si Ky Q Ytetar Ia Hedhë Valles Mbi Veturë…

Nuk janë të rralla r astet kur në Kosovë nuk r espektohen rregullat e tr afikut. Si nja li zuesit e Gazetës Sinjali po vazhdojnë të r ap ortojnë sh keljet e rregullave të k omunikacionit. Një rast i tíllë i sh keljes së këtyre rr egullave, ka ndodhur sot në Gjilan rreth orës 15:00. […]

Continue Reading