Pse Lojtari Nuk Zgjodhi Shqipërinë Apo Kosovën? Po Shkëlqen Tek Zvicra, Babai I Granit Xhakës Zbulon Arsyen

Uncategorized

Mospërfaqësimi i Kosovës në nivel ndërkombëtar nga Granit Xhaka ka qenë një temë shumë e përfolur viteve të fundit. Në lidhje me këtë arsye tashmë ka folur edhe babai i Granitit, Ragip Xhaka, raporton FrontOnline. Xhaka ka treguar “fije për pe” këtë situatë. “Kam pas kontakt me Shqipërinë dhe një mospajtim ndodhi që kjo të mos bëhej. Sa i përket Kosovës, ka qenë e ditur se nëse këta shqiptarë luajnë në kampionate evropiane, nuk mund të luajnë Kosovën”, ka thënë Ragip Xhaka në RTV Dukagjini duke vazhduar. Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n posht për pak sek’onda per te lexuar me teper…

Leave a Reply

Your email address will not be published.