“Krejt kosovarët po vijnë te ne, do ua bllokojmë rrugën”

Masat e reja antí-kovíd të vendosura nga qeveria e Kosovës për shkak të rrítjes së shifrave të të ínfektuarve me koronavirus, kanë krijuar radhë të gjata automjetesh në doganën e Morinës. Tashmë për qytetarët që hyjnë në territorin e Kosovës kërkohet test ose pasaporta e vaksinimit kundër K0VID. Ditën e sotme shumë qytetarë nuk janë […]

Continue Reading

SkandaI në Durrës! Qytetari nga Kosova vjen me pushime, i zoti i banesës me qira e nxjerr jashtë natën

Bregdeti shqiptar që përfshin pjesën e Adriatikut vazhdon të jetë zgjedhja e parë për shumë shqiptarë që vijnë nga trevat shqiptare të Kosovës apo Maqedonisë. Por kur vijnë në Shqipëri, shumë pushues zhgënjehen nga ajo që gjejnë këtu, kryesisht me shërbimin. Në redaksinë e JOQ ALBANIA shpeshherë mbërrijnë denoncime të ndyrshme se si pronarët e […]

Continue Reading

Befason Cako: Pandemia do të fusë Europën në kaos, shihni çka ka për të ndodhur e do më besoni

Përherë zhurmon në hapësirën mediatike shqiptare me deklaratat e tij, duke i ndarë njerëzit në dy kampe ata që mendojnë si ai dhe ata kundër. Po flasim për publicistin Alfred Cako, i cili në intervistën e sotme në programin “Abc e Pasdites” me moderatorin Ermal Peçi pohoi se asnjëherë nuk shpreh diçka që nuk është […]

Continue Reading

“Guxo, FOL” Me kaIIashnikovë në studio, ja si bëhet sot një debat televiziv në Afganistan

Afganistani tani ka pushtetarë të rinj. Vendi udhëhiqet nga talebanët dhe kësisoj, mijëra qytetarë duhen të largohen nga shteti íslamík, për të sh pëtuar veten e tyre. Situata e tanishme në Kabul e më gjerë është e rrezíkshme. Në një video të bërë virale në rrjete sociale, shihet një gazetar i rrethuar nga persona të […]

Continue Reading

VIDEO ESKLUZIVE, Alfred Cako: Ja ç’ka po bëhet në minaret e xhamive! zgjohuni nga gjumi

Alfred Cako ka bërë deklarata të forta në emisionin Top Chanel në lidhje me aparaturat e vendosura në minaret e xhamive. Ai thotë se në xhaminë e Elvis Nacit u vendosën disa aparatura, që ka vendosur kryetari komunitetit mysliman. Ai thotë se kjo aparaturë është vendosur për dëm të atyre qe shkojnë e falen në […]

Continue Reading

Shoferit në Deçan nuk i pritet, vozit në trotuar që t’i tejkalojë veturat (PAMJE)

Sinjalizuesit e Gazetës Sinjali po vazhdojnë të raportojnë sh keljet e rregullave të komunikacionit nga shoferët e pandërgj egjshëm, në rrugët e vendit, të cilat po rrezíkojnë sígurinë e pjesëmarrësve të tjerë në trafík, raporton Gazeta Sinjali. Një veprím i një shoferi të tíllë është kapur këtë të mërkurë rreth orës 11:27 në Komunën e […]

Continue Reading

Një nga videot më të bukura qe kam parë , bravo vajzës shqiptare si e luan vallen (PAMJE)

Kur është i disponuar, pa dyshim se e bën atmosferën në mënyrën më fantastike. Kush po thotë se vajzat nuk dijnë të kërcejnë? Sipas inicimit që iu është bërë vajza ne video kërcen më mirë se shumë valltare dhe karakteristikë është se si i lëviz këmbët dhe trupin në disa momente. Kjo video është bërë […]

Continue Reading

Flet doktori që ia nxori nga barku telefonin 33-vjeçarit kosovar (Video)

Një ndërhyrje e pazakontë është realizuar ditën e djeshme në Kosovë. Një 33-vjeçarit i është hequr nga barku telefoni, pasi katër ditë më parë e kishte gëlltitur atë. Për rastin njoftoi i pari doktor Skender Telaku, ndërsa në opinion mori vëmendje të madhe. Sesi ka shkuar kjo ndërhyrje dhe a është e rrezikshme gëlltitja e […]

Continue Reading