Shkon në Gjermani për një jetë më të mirë, Tallen me mua se mbaj shami dhe besoj te A’llahu!

Ajo është 22 vjeçe, por pjesën më madhe të jetës e ka kaluar në Gjermani. Nigar A. mban shami sepse beson te Allahu edhe familja e saj. Vajza e re vjen nga një familje që ka besim mysliman. E reja tregon se për këtë gjë paragj ykohet shumë herë në Gjermani. Me lot në sy […]

Continue Reading

Alfred Cako: Miliarderët e botës mblidhen çdo vit në një kamp, ja çfarë ndodh aty…

Mbi 90% e personave mbi 65% që vaksínohen kundër K0VíD do të humbin jetën. Ky nuk është një parashikim shkencor, por një paralajmërim i konspíracíonistit shqiptar, Alfred Cako. Cako tha në rubrikën “Rrethi Katror” në Top Channel, se 6 persona kanë v dekur sapo kanë bërë vaksínën. Sipas Cakos, pas vaksinimit, do të projektohet në […]

Continue Reading

LAJMI MADH / Vjen një lajm shumë i mirë për Kosovën nga Zvicrra mbështetje e madhe

Ministri i Financave, Punёs dhe Transfereve, Hekuran Murati, pas negocimit të suksesshëm me Qeverinë e Zvicrës, përfaqësuar nga Departamenti Federal i Punëve të Jashtme përmes Agjencisë Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim, sot ka nënshkruar marrëveshjen me ambasadorin Thomas Kolly për projektin “Menaxhimi i integruar i burimeve ujore në Kosovë. Faza 1”.Ministri Murati theksoi vlerën që […]

Continue Reading

Ish eprori i UÇK-së! Qe qysh jan bo milionera Komandantët patriota!

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati sot ka treguar detaje të reja rreth keqpërdorimit me shpronësime, të qeverisë Haradinaj të cilës i ka bërë kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës. Në një postim në Facebook Murati ka treguar se si toka që ishte privatizuar me 6 euro arin nga AKP-ka ishte vlerësuar […]

Continue Reading

“U martova me gruan e gabuar, ajo më rreh sa herë i trokas në derë! Më ndihmoni!”

Gjykata vendosi që Fatmir Murrizi të banojë në një nga dhomat e banesës sociale në Durrës. Por vendimi ka indinjuar ish-gruan e tij, Bukurie Dervishin, e cila pretendon se ish-burri e dh unon, por edhe Murrizi pretendon se është ai i dh unuari në këtë mes, edhe fizik isht./Pamjet meP0SHt. “Më rr eh ish-gruaja. Ajo […]

Continue Reading

A duhet të ναksίnοhen ata që e kanë kaluar СОVlDlΝ! Ja përgjigja befasuese e ekspertëve!

Epίίdemiσologu i njohur, Ilir Alimehmeti, në një postim në rrjetet sociale shprehet se bazuar te një studim i fundit në Shba, individët që kanë pësuar ίηfeektim të konfirmuar nga një labσorator i besueshëm. Nuk kanë gjasa të përfitojnë nga ναksίnίmί dhe mund të prioritizohen në mënyrë të sigurt për t’u përdorur te ata që nuk […]

Continue Reading

Shqiptari vjen në vendlindje kapet me 500 mijë euro ne kufi, ja ku i kishte fshehur (Video)

Muriqan/Shkodër Finalizohet operacioni policor i koduar “Muriqani”.Operacioni nga Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër, në bashkëpunim me Policinë Kufitare të Muriqanit, për goditjen e mosdeklarimit të të hollave në kufi. Sekuestrohen 494.785 euro, arrestohet në flagrancë poseduesi. Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër,në […]

Continue Reading

Çifti ia vjedh Prishtinasit karrocën para banesës, e vendosin fëmijën dhe ikin (PAMJE)

Dje pas orës 15:00 në lagjen “Dardania” në Prishtinë d yshohet se një çift derisa ishte bashkë me një fëmijë kanë v jedhur një karrocë, shkruan Sinjali. Kështu ka bërë të ditur për Sinjalin pronari i karrocës dhe ka dërguar pamje ku shihet derisa çifti k ryen v jedhjen. Sinjalizuesi ka theksuar se vlera e […]

Continue Reading

Nuk kam kurorë me gruan time, por baba i saj ma ka bo hallall, a e kam gjynah? Hoxhë Shefqeti befason me përgjigjen e tij!

Imami Shefqet Krasniqi është pyetur nga një dëgjues se a e ka gjynah pasi ai nuk ka kurorë me gruan e tij edhe pse është martuar dhe se babai i saj ia ka bërë hallall, transmeton Gazeta NewBorn. Krasniqi është përgjigjur në këtë pyetje interesante. VIDEO

Continue Reading