Kryeministri Kurti jepi shembull thjeshtësie, udhëton bashkë me qytetarët në aeroplan (FOTO)

Uncategorized

Kurti takoi kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviq. Kurti thotë se homologun e tij kroat të kenë diskutuar për ekonominë, sigurinë dhe mënyrat për të forcuar më tej marrdhëniet mes dy vende.

“Fillova ditën time në Forumin Strategjik Bled, duke u takuar me Kryeministrin e Kroacisë, z. Andrej Plenkoviq. Ne diskutuam ekonominë, sigurinë dhe mënyrat për të forcuar më tej marrëdhëniet tona të jashtëzakonshme dypalëshe dhe për të thelluar bashkëpunimin tonë”, ka shkruar Kurti në Tewitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published.