Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta pas suImit në zemër lojtari i njohur

Uncategorized

Lajm i tríshtë për futbollin shqiptar, ish-trajneri, lojtari dhe njëkohësisht administratori i AF L uftëtari, Mustafa Hysi ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare si p asojë e një a taku k ardiak. Një lajm i tríshtë ky për futbollin gjirokastrit dhe jo vetëm, ku Hysi ishte símbol i klubit L uftëtari në vitet ’80.

Gjithashtu Mustafa Hysi ka trajnuar për shumë sezone skuadrën gjirokastrite si në Kategorinë Superiore dhe në Kategorinë e Parë nga ku e ka shpallur dhe kampion. Futbolli shqiptar sot është në zí, nga v dekja e figurës së njohur të Mustafa Hysit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.