Rama-Vuçiq, një raport që i inkriminon me botën e nëntokës apo një kontrollë nga Beogradi!?

Uncategorized

Rama kokë më kokë me Vuçiqin, në çdo takim! Shokë, miq apo çfarë janë ndërmjet vete kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe presidenti i Serbisë Vuçiq?
Është e habitshme, se në çdo foto të postuar sot, në prag të samitit për klimën në Glazgou të Skocisë, shihet Edi Rama dhe Vuçiqi, edhe atëherë kur përshëndeten nga kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, edhe atëherë, kur përshëndeten nga presidenti francez Makron, kur takohen dhe bisedojnë më gjatë nga drejtues të BE-së apo të organizmave të tjerë ndërkombëtarë.

A është thjesht për ta pasur zili vendet tjera apo këta kanë krijuar një miqësi që i inkriminon në botën e nëntokës, apo edhe më keq për shqiptarët, në një raport varësie të Edi Ramës ndaj Vuçiqit, një kontrollë që strukturat e sigurimit të inteligjencës serbe e kanë ushtruar në mënyrë sistematike ndaj Tiranës zyrtare, dhe ndaj figurave të caktuara, që nga diktatori Enver Hoxha e këndej, duke marrë hov edhe njëherë me kohën e tranzicionit në Shqipëri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.