“Skema e Edi Ramës për ndarjen e Kosovës” / Paralajmërohet skenari me Aleksandër Vuçiqin

Uncategorized

Bytyçi: Edi Rama po e kërcënon dhe fajëson Evropën, duke përdorur Kosovën
Në një intervistë për të përditshmen gjermane “Merkur”, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka deklaruar se bashkimi i Kosovës me Shqiperinë, ka më shumë gjasa të ndodh nëse këto dy vende nuk futen në Bashkimin Evropian.Madje sipas Ramës, konfliktet në Ballkanin Perëndimor do të ndaleshin nëse shtetet bëhen pjesë e familjes së madhe evropiane.per te par lajmin e plot shokoni te botasod..

Leave a Reply

Your email address will not be published.