Boksieri shqiptar shkruan historinë në Serbi, Alban Beqiri kualifikohet në gjysmëfinale!

Uncategorized

Alban Beqiri nga Tirana ka triumfuar duke siguruar medaljen e parë historike në Kampionatin Botëror të Boksit./pamjet meP0SHT.
Në mes të Beogradit, Beqiri ka valvitur edhe flamurin kombëtar. Beqiri është kualifikuar në gjysëmfinale e me pak fat mund të bëhet kampion.

Boksieri kuqezi ka mposhtur rivalin jordanez, Zeyad Eashash dhe është kualifikuar në gjysmëfinalet e Kampionatit Botëror të boksit, në kategorinë deri në 71 kg.Beqiri e dominoi totalisht takimin, duke dalë triumfues nga ringu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *