“Erdogani ndërroi jetë?” Thashethemi që po trazon Turqinë! Ndiqen penalisht 30 persona

Uncategorized

një foto të letrave kredenciale aktuale të ambasadorit të ri të Lituanisë, Richard Ntegkoutis , Ankaraja hedh poshtë kategorikisht lajmet për situatën shëndetësore te presidentit Erdogan.

Fotografitë, të cilat janë publikuar në llogarinë zyrtare të presidentit turk, tregojnë se Erdogan pranon letrën e akreditimit të ambasadorit të Lituanisë dhe është fotografuar me të.

Drejtoria e Përgjithshme e Sigurisë bëri të ditur sot se në rrjetet sociale janë gjetur 30 përdorues që qarkullojnë lajme të rreme për gjendjen shëndetësore të Recep Tayyip Erdogan duke i ndjekur ata penalisht.

Në njoftimin e Drejtorisë së Përgjithshme të Sigurisë raportohej se u konstatua se hashtag-u #i vdekur po përdorej duke iu referuar presidentit të vendit.

“Nën hashtag-un e lartpërmendur janë identifikuar 30 persona, të cilët gjykohet se kanë shpërndarë dezinformata dhe përmbajtje manipuluese, si dhe përmbajtje që fyen, tallet, ofendon dhe fyen presidentin tonë Recep Tayyip Erdogan dhe kanë nisur procedurat e nevojshme ligjore”- shkruhej në reagim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *