Mrekullia Zotit.. Gjendet gjallë e ѕhëndoѕhë νajza 4- νjeçare e zhdukυr рara 18 ditëνe

Uncategorized

Një vajzë 4-vjeçare, e cila ishte zhdukur për 18 ditë në një pjesë të skajshme të Australisë Perëndimore, është gjetur gjallë e shëndoshë në një shtëpi të mbyllur, njoftoi policia.Cleo Smith u zhduk nga tenda e familjes së saj afër qytezës Carnarvon më 16 tetor, duke nxitur një operacion masiv të kërkimit nga autoritetet australiane.

Një burrë 36-vjeçar po mbahet në ndalim dhe është duke u marrë në pyetje nga hetuesit, shkruan BBC, transmeton Gazeta Express.
Policia u fut në një shtëpi në Carnarvon në orët e hershme të së mërkurës pas disa shenjave të forenzikës.

“Ata e gjetën Cleo-n e vogël në njërën nga dhomat. Njëri nga oficerët e mori në krah dhe e pyeti se si e kishte emrin. Ajo tha: emri im është Cleo”, tha zyrtari policor, Col Blanch.Vajza është ribashkuar me prindërit e saj. “Familja jonë është përsëri e plotë”, shkroi në Instagram nëna e saj, Ellie Smith.Shtëpia ku u gjet vajza ndodhet rreth gjashtë minuta vozitje me veturë nga shtëpia e familjes së saj në Carnarvon, qytezë me rreth 5.000 banorë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.