U dhu.nua nga i ati në Kamëz, vjen lajmi i mirë për shëndetin e 6-vjeçares

Uncategorized

Vajza 6-vjeçare, e cila u dhu.n ua në mënyrë barbare nga babai i saj 27-vjeçar ka dalë nga Reanimacioni.
Burime për median bëjnë me dije se vajza është në gjendje shëndetësore të qëndrueshme. Në dhomën e spitalit ku është shtruar vogëlushja ndodhen edhe dy punonjëse të mbrojtjes së fëmijëve nga Drejtoria e Shërbimit Social, të cilët kanë marrë urdhër që të mos lejojnë praninë e mediave.

Kujtomë që vajza u dh unu a disa ditë më parë nga babai i saj dhe u dërgua në spital nga nëna në gjendje të rëndë. Nëna e vajzës në një intervistë dje tha se kishte mushkëritë e plasaritura, dhe çarje në zorrë dhe se mjekët i kishin thënë se gjendja është kritike.
Por duket se mrekullia ka ndodhur dhe vajza tani është në gjendje të mirë shëndetësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.