Imami i njohur del kundër Përputhen dhe BBV dhe i quan ‘haram’, shumë i zhgënjyer nga dy moderatorët e Top Channel

Uncategorized

Imami Labinot Maliqi ka qenë i ftuar në një lidhje me “Skype” në emisionin “Expuls” nga Ronaldo Sharka në ekranin e RTV Ora./pamjet meP0SHT

Ai foli në program për deklaratën e bujshme, ku pak kohë më parë u shpreh se kush sheh “Big Brother” dhe “Për’puthen” është haram.

Ai i qëndronte stoik kësaj deklarate dhe nuk ndryshoi asgjë, përkundrazi shtoi fjalë kundra emisioneve të tilla.

Ndër të tjera, Imami nga Kosova tregoi në emision zhgënjimin që ka pasur nga Erjona Rusi dhe Flori Gjini, dy moderatorët e “Shqipëria Live”.

“Po, kam folur në një emision tjetër, “Shqipëria Live” më duke në Top Channel, aty ku transmetohen këto emisione degjeneruese jo edukative, aty kemi pasur një bisedë jo me qasje të mirë, nga ato që drejtojnë emisionin. Unë jam mirënjohur për ftesën, por mënyra e qasjes…”- u shpreh ai.

Ronaldo Sharka; Ato janë kolegët tanë, i përshëndesim. Por ju shqetësuan pyetjet e drejtë-përdrejta apo….?

Labinot Maliqi: Nuk i kam problem pyetjet. Insistimi pa vend për çështje që ne i sqarojmë dhe argumentojmë. Ato gazetarë nuk e përfaqësojnë gazetarinë e Shqipërisë, ato synonin tjetër gjë dhe pse ishte çdo gjë e qartë./pamjet meP0SHT

Leave a Reply

Your email address will not be published.