Albin Kurti Çoi “Amanetin“ E Astrit Deharit Në Vend!

Uncategorized

Arsimi publîk falas ishte njëra prej kërkesave që kishte i ndjeri, Astrit Dehari. Kjo është bërë e ditur nga zyrtar i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Arlind Manxhuka.Përmes një shkrimi në ‘Facebook’, ai ka thënë se vendimi i Qeverisë Kurti është më se i qélluar.

“Si studentë të UP-së dhe pjesë e Lëvizjes Studentore STUDIM KRlTIKË VEPRlM asokohe së bashku edhe me Astrit Deharin shumë herë me aksíone simbolike e protesta kemi kërkuar studime pa pagesé sepse besonim që arsimi i takon të gjithëve dhe të gjithë duhet të kenë qasje në të.

Ndonëse angazhoheshim nuk e kishim fört bindjen që ajo ditë do të vjen, por ja që erdhi.
Urime të gjithë studentëve”, ka shkruar ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.