Si 20 vjeç do të ndiheni? Pini dy herë në ditë këtë çaj dhe ua shëron të gjitha, përbërësit i ka çdo grua shqiptare në shtëpi

Uncategorized

Pothuajse të gjithë njerëzit kanë pasur prob. leme me dhi. mbjet e muskujve në një pike të jetës së tyre. Këto dhi. mbje mund të përfshijnë gjithashtu ligamentet, tendinat, indet e buta që lidhin muskujt, ko. ckat dhe organet.

Mjaltë dhe kanellë për të humbur në peshë – KOHA.net

Këta dy përbërës, kanella dhe mjalti, kombinohen si një ideal i fuqishëm anti-inflamator për ta pirë në mëngjes. Nëse në këtë përzierje shtoni dhe xhinxher, ju do të keni një il. aç të mrekullueshëm që do t’ju lejojë t’ju lehtësoet dhi. mbja.

Recetë për dhi. mbjen e muskujve. Përbërësit: Një lugë xhinxher i freskët ose një pjesë e kësaj. Një gotë me ujë. Dy lugë çaji mjaltë. Pak kanellë

Përgatitja dhe mënyra e përdorimit: Ngrohni ujin. Kur ajo është në valë hiqeni atë nga të nxehtit dhe shtoni fetat e xhenxhefil së bashku me filizin e kanellës. Mbuloni enën ku përbërësit janë depozituar dhe le të qëndrojë për rreth 10 – 15 minuta.

Kur të ketë kaluar 10 minuta, çaji kulloheni për të hequr pjesët e mëdha, ju mund të shtoni një lugë mjaltë të vogël për ta ëmbëlsuar dhe për të shtuar përfitimet e mëdha të këtij çaji. Ky il. aç duhet të merret dy herë në ditë, deri sa dhimbja të lehtësohet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *