Lani fytyrën tuaj me këtë çaj : Rrudhat dhe njollat ​​e vogla dhe parregullsitë do të zhduken..!?

Uncategorized

Rrudhat shfaqen në fytyrë e cila është e pashmangshme për të gjithë ne. Me kalimin e viteve, lëkura humbet elasticitetin dhe ngushtësinë e saj, dhe të gjitha traumat fizikisht dhe mendërisht mbeten të shkruara në fytyrën tonë.

Për fat të mirë, efekti i një çaji që përdoret zakonisht për problemet e stomakut, veçanërisht gazit, është zbuluar rastësisht, dhe ka përdorime të tjera në kuzhinë.

Rastësisht, një grua përdori çaj për të larë fytyrën dhe u befasua nga efektet pozitive të tij. Ndani atë me miqtë tuaj dhe që atëherë të gjithë ata që e kanë provuar janë të lumtur dhe vazhdojnë të ndajnë recetën.

Gjegjësisht, kjo erëz zvogëlon dukshmërinë e vijave dhe rrudhave të rrudhura dhe ndërpret përkohësisht procesin e plakjes. Në shumicën e rasteve, arrin të fshijë rrudhat në më pak se një javë.

Isshtë një kopër fenomenale dhe receta është shumë e thjeshtë për tu përgatitur. Përbërësit: 1 filxhan ujë, 1 grusht fara kopër, 1 tenxhere të vogël

Procedura: sillni ujin në një çiban, mundësisht të distiluar ose të filtruar. Pastaj shtoni farat e koprës, mbulojeni dhe lëreni tenxheren mënjanë. Lëreni të ftohet. Kulloni çajin dhe ruajeni në një shishe qelqi ose enë tjetër të përshtatshme.

Përdorimi: lani fytyrën si zakonisht kur zgjoheni. Më pas njomni një pambuk në çaj dhe fërkojeni në fytyrë disa herë me një çezmë. Kushtojini vëmendje të veçantë rrudhave dhe njollave të errëta. Përsëriteni procedurën disa herë: kur të vini re se lëkura ka thithur çajin dhe është tharë, vendosni një shtresë të re.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *