Mëso Sesi Të Largoni Dhimbjeet E Stomakut Me Çaj Shum Lehtë..

Uncategorized

Stomaku i trazuar është një gjendje e cila prek këdo dhe mund të shfaqet në çdo kohë të vitit, por sidomos gjatë dimrit. Për arsye të ndryshme që fillojnë që nga të ftohurat e deri tek problemee të brendshme të organizmit. Ajo çfarë i mbledh të gjitha këto simptoma bashkë, është dhimbbjaa e bezdiisshmee dhe e padurueshme që përshkon të gjithë trupin. Nëse ndjeni djeegiie stomaku, të përzieraa apo probleeme me tretjen do të thotë se stomaku është i trazuaar.

Për të larguar dhe qeetësuar këto dhimbbjee ju tregojmm një mënyrë shumë natyrale dhe efikase me çajin e xhenxhefilit. Ndiqenii më pposhttë mënyrën se si të përgatisni lehtë këtë çaji natyral dhe shumë qetësuees.

Si Ndihmon në Qetësiimin e Stomakut

Xhenxhefili njihet si një kurues natyral për shumë problemee të shëndetit, ku as stomaku nuk mbetet jashtë. I pasur në vitaminë C, amiino aciide, zink dhe kalium, xhenxhefili funksionon si një balancues natyral për çdo problem të stomakut tuaj. Mund ta përdorni kur keni të përzieraa, djeegiie të stomakut apo probleeme të vazhdueshme me tretjen e mirë dhe dhimbbjee.

Përveçse e qetësonn stomakun kur ndjeni të përziera ka veti edhe ta boshatiisë atë duke stimuluar tretjen e mirë. Prandaj mund ta konsumoni lehtësisht edhe pas vakteve apo gjatë ditëve që ndiheni të fryrë.

Si Ta Përgatisni Çajin e Xhenxhefilit

Zgjidhni një ibriik ku do të zieni ujin dhe përgatisni çajin dhe mbusheni atë me rreth 4 gota ujë ose 1 litër. Më pas merrni një degë xhenxhefili rreth 7-8 cm, qërojeni dhe priteni në feta të holla ose katrorë të vegjël.

Nëse e prisni në copa të vogla, kujdesuni të shtypni pak ato në mënyrë që të lëshojnë të gjithë aromën dhe vlerat e tyre në ujë.
Vini ujin të ziejë në nxehtësi mesatare dhe më pas shtoni copëzat e xhenxhefilit që përgatitët më parë.

Lërini të ziejnë për 5 minuta në nxehtësi mesatare, më pas uleni zj arriin në të ulët dhe lëreni edhe 5 minuta të tjera. Gjatë fundit të përgatitjes shtoni një lugë mjaltë tek çaji juaj dhe përziejeni mirë.

Kur të shikoni që çaji është gati, hiqeni nga z jarrii dhe shërbejeni të ngrohtë. Mund të zgjidhni ta kulloni nga copëzat e xhenxhefilit ose ta konsumoni bashkë me to.

Konsumojeni këtë çaj të ngrohtë sa herë të ndjeni probleeme me stomakun dhe mos e ndaloni kurën derisa të ndiheni më mirë.
Nëse dhimbbjeet vazhdojnë për ditë me radhë dhe janë të padurueshme, ju këshillojmm të konsultoheni me një mjek specialiist.

Leave a Reply

Your email address will not be published.